DIETA

ETAP I ( czas trwania: około 3 tygodnie)


odstep13

Rozpoczynając ten etap diety należy skupić się na tym aby nie dostarczać pożywienia dla candidy. Również musimy bacznie obserwować, które z produktów pogarszają nasz stan zdrowia, nasilając objawy występujące w tej chorobie. Poniżej przedstawione produkty są dozwolone do spożycia i zostały użyte do przepisów z kategorii ‚ETAP I’. Są to produkty o niskim indeksie glikemicznym, czyli najczęściej zawierające bardzo małą ilość cukrów, co za tym idzie nie podnoszą naszego cukru we krwi. Cukier z tych produktów jest przyswajany przez nasz organizm stopniowo, co działa korzystnie na nasz apetyt i poziom insuliny w organizmie. Jest to etap przy którym dość szybko się chudnie, dlatego u osób szczupłych zaleca się zwiększenie ilości spożywanych produktów lub dań bogatych w tłuszcze, najlepiej roślinne, z listy poniżej.

Etap ten nie powinien trwać dłużej niż jest konieczne, gdyż nie tylko nie dostarcza odpowiedniej ilości substancji grzybom candida ale i nam. Spadek odporności nie jest korzystnym aspektem w procesie leczenia, dlatego zaleca się okres nie dłuższy niż 3 tygodnie. Punktem wyjściowym jest zaobserwowanie wyraźnego odzysku sił witalnych i lepszego samopoczucia, jak i również zmniejszenie nasilenia objawów. Należy pamiętać, że niezbędnym elementem powrotu do zdrowia jest pozytywne myślenie i wiara we własne siły, że jesteśmy w stanie panować nad swoim życiem i odzyskać radość. Zaczynając dietę gwarantuję, że w ciągu kilku najbliższych dni poczujecie, że wasze utrapienie może się skończyć szybciej niż myślicie i wkrótce poczujecie się lepiej!

Należy pamiętać, iż w trakcie pierwszych dni przejścia na dietę następuje nasilenie dolegliwości związane z obumieraniem drożdży które w momencie obumierania wydalają do naszego organizmu znaczne ilości toksyn, które podtruwają nasz organizm. Źle się czujemy i odczuwamy silne przemęczenie, gdyż nasz organizm wszystkie siły przeznacza na wydalenie z organizmu nadmiaru toksyn.

ETAP II (czas trwania: do pozytywnego wyniku testu buraczkowego)

W drugim etapie diety zaczynamy włączać do naszego menu produkty z listy produktów etapu II. Produkty wprowadzamy bardzo rozważnie, sprawdzając przy tym reakcję naszego organizmu. Dlatego uważa się, że lepiej wprowadzać produkty pojedynczo. Jeśli okaże się, że dolegliwości nawracają, wykluczamy z listy ten produkt na jakiś czas i sięgamy po kolejne.

ETAP III (czas trwania: do wyleczenia)

Etap ten rozpoczynamy po negatywnym wyniku testu. Wprowadzamy owoce i warzywa, przyglądając się reakcji naszego organizmu. Często występują silne reakcje od strony jeszcze niewygojonego przewodu pokarmowego, dlatego należy uważać aby nie osłabiać naszych sił obronnych.

Etapy powinny trwać około 6 miesięcy. Jednak nowy pogląd na temat odżywiania się powinien towarzyszyć nam do końca życia.

 

Trzeba jednak pamiętać, że mimo podstawowych zasad, wyżej wymienionych, nie istnieje jedyna uniwersalna i tak samo działająca na każdego dieta przeciwgrzybicza. Czasem coś co dla niektórych jest dobre, u niektórych może pogarszać objawy. Dlatego warto obserwować swój organizm. Jeśli mamy co do jakiegoś produktu wątpliwości to spróbujmy odstawić jego spożywanie na jakiś czas, a po pewnym czasie spróbować wstawić go do jadłospisu na nowo w małych ilościach. Nasz system trawienny potrzebuje dużo czasu aby przystosować się do nowych zasad żywieniowych, dlatego różnie może reagować.

Sama miałam wiele  takich sytuacji, że z początku musiałam co chwila wracać do bardziej restrykcyjnej diety. Było to bardzo depresyjne, bo czułam jakbym nagle traciła wszystko co udało mi się do tej pory osiągnąć. Były chwile, w których niemal płakałam, że zjadłam coś po czym czuję się gorzej. Teraz wiem, że w procesie powrotu do zdrowia to były pewne etapy, które trzeba było przejść aby zrozumieć jak działa mój organizm… W końcu wszystko się unormowało i powoli mogę się cieszyć coraz to lepszym samopoczuciem. Także trzeba zebrać wszystkie swoje siły i podjąć walkę życia.

ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI I UPRAGNIONEGO POWROTU DO ZDROWIA! PO SOBIE WIEM, ŻE JEST TO MOŻLIWE:)

I ETAP II ETAP III ETAP

 
 
 
shared on wplocker.com