Jajecznica z pokrzywą

Jajecznica z pokrzywą

  • 2 jajka
  • 1 cebulka
  • ok. 30 liści pokrzywy
  • łyżka masła
  • sól morska, pieprz cayenne
  • pietruszka lub szczypiorek

odstep13
Dzisiaj proponuję na diecie przeciwgrzybiczej jajecznicę z pokrzywą, ze względu na to że pokrzywa należy do tak zwanej super żywności. Ma olbrzymią ilość zdrowotnych właściwości, które znajdziecie w zakładce „SUPERŻYWNOŚĆ” pod linkiem – „POKRZYWA”.

Zebrane listki pokrzywy powinny pochodzić z rośliny oddalonej od drogi, oraz z miejsca gdzie nie obsikały by ją pieski. Teraz jest najlepszy okres na zbieranie pokrzywy gdyż powinno się zbierać pokrzywę przed jej zakwitnięciem. Po zakwitnięciu pokrzywa nie jest już tak bogata w mikro- i makroelementy. Zebraną pokrzywy (można same listki) dokładnie myjemy po uprzednim założeniu gumowych rękawiczek, ze względu na możliwość poparzeń.

Kroimy drobno lub w półksiężyce jedną cebulkę.

Rozgrzewamy masło na patelni, i gdy już będzie roztopione wrzucamy na nią cebulkę.

Pokrzywę , w gumowych rękawiczkach, kroimy drobno i po chwili dodajemy do cebulki. Całość mieszamy na patelni. Przykrywamy na 2 – 3 min pokrywką, żeby całość trochę poddusić i wykluczyć możliwość poparzenia pokrzywą. Po 2 – 3 minutach wbijamy jajka i doprawiamy. Chwilę mieszamy aż do rządanego przez nas efektu i gotowe.

Na koniec posypujemy świeżą pietruszką lub szczypiorkiem.

Osobiście jadłam dzisiaj pokrzywę pierwszy raz w takiej formie i jestem naprawdę zaskoczona smakiem, bo okazała się bardzo dobra…

Smacznego i życzę zdrowia:)

 

 

One Comment

  1. dzisiaj zjadłem to danie ale lekko zmienione, tzn. zamiast pokrzywy dodalem szpinak baby i kiełki brokuły. pyyyycha !

    w ogóle to dzieki za te przepisy !

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
 
 
 
shared on wplocker.com