LECZENIE


Gdy już wiemy, że mamy problem z przerostem candidy, należy podjąć kilka radykalnych kroków. Z początku będzie ciężko jednak już po chwili będziemy żałować że nie wprowadziliśmy w nasze życie dawno planowanych zmian.

Przede wszystkim musimy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych >  dieta przeciwgrzybiczna

Dieta jest najważniejsza gdyż musimy przestać spożywać pokarmy, które ‚dokarmiają’ naszego grzybka. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim cukier i biała mąka. Te składniki są niestety prawie w każdej przetworzonej żywności, dlatego musimy starać się spożywać jej jak najmniej. To na dobry początek będzie miało decydujące znaczenie.

Pomocne jest wprowadzenie do diety preparatów, które pomogą nam w walce z grzybem. Mowa tu o preparatach przeciwgrzybicznych które zahamują rozwój grzyba. Osobiście stosowałam wiele różnych, i ciężko powiedzieć który najbardziej wpłynął na poprawę zdrowia. Ważne jest aby preparaty stosować z częstą rotacją aby grzyby candida nie zdążyły się uodpornić na dane specyfiki.

Kolejnym punktem w powrocie do zdrowia jest wzmocnienie naszego układu odpornościowego. Jest na to wiele sposobów. Ja generalnie uważam, ze kluczem do tego jest aktywność fizyczna, wiem jednak z jakim zniechęceniem to się wiąże dla nas, wymęczonych naszymi dolegliwościami. Ważne jest, żeby zrboić to powoli i być w pełni na to przygotowanym psychicznie.

 
 
 
shared on wplocker.com